Vikend v Beogradu, 13.6., 3.10.2025
1. dan: Zgodnja jutranja vožnja v Beograd. Prosto za kavo ali kosilo. Na »Ušču« se nam bo pridružil lokalni vodnik in nas popeljal na panoramsko vožnjo po mestu. Videli bomo Novi Beograd s Sava centrom, zgradbo Delte, stavbo Centralnega komiteja in kasneje zgradbo Izvršnega sveta, spomenik administracije bivše Jugoslavije. Videli bomo ulico srbskih vladarjev; Stari, Novi dvor, Terazije, Trg republike… Vožnja na elitni predel Dedinje s Hišo cvetja. Proti doplačilu ogled. Na poti nazaj v mesto bomo videli stadion JNA in Marakano, Arkanovo in Cecino hišo in Pink TV. Prevoz v hotel in namestitev. Večerja in prosto po večerji. Prenočitev.
2. dan: Po zajtrku se bomo najprej sprehodili do hrama Svetega Save, ene največjih pravoslavnih cerkva na svetu. Po želji in ob doplačilu si lahko cerkev tudi ogledate. Sledi obisk muzeja Nikola Tesla in voden ogled po muzeju. Nato se bomo po ulici Kneza Mihaila sprehodili do trdnjave Kalemegdan. Nekaj prostega časa za morebitne nakupe in osvežitev na glavni beograjski promenadi. Sprehodili se bomo tudi po Skadarliji, območju znanem predvsem po tradicionalnih „starogradskih“ restavracijah. Prosti čas za okrepčilo. Sledi vožnja na Avalo, kjer stoji spomenik Neznanemu junaku, delo Ivana Meštrovića ter se ponaša z najvišjim stolpom na Balkanu (204,5 m). Z razgledne ploščadi (vzpon za doplačilo) se ponuja čudovit pogled na Beograd in okolico. Povratek v hotel. Peš odhod na večerjo, ki bo na enem izmed splavov, kjer se bomo predali nostalgičnim zvokom „starogradske glasbe“ ter uživali ob dobrotah srbske kuhinje. Peš povratek v hotel in prenočitev.
3. dan: Po zajtrku prosto za samostojno raziskovanje mesta in morebitne nakupe. V zgodnjih popoldanskih urah se bomo podali na pot proti domu, kamor bomo, z vmesnimi postanki, prispeli v poznih večernih urah.
Cena po osebi od:
pri udeležbi najmanj 40 oseb: 289,00 EUR
pri udeležbi najmanj 30 oseb: 329,00 EUR
Možna doplačila
ENOPOSTELJNA SOBA 40,00 EUR
Možni popusti
OTROK DO 12 L. NA DOD. LEŽIŠČU 5.00 %
V ceno je všteto
avtobusni prevoz na omenjeni relaciji,
cestnine in vstopna taksa v Srbijo,
namestitev v hotelu turistične kategorije v dvoposteljnih sobah,
eno nočitev z zajtrkom in ena nočitev s polpenzionom.,
večerjo na splavu (pijača za doplačilo),
turistična taksa,
lokalno vodenje v Beogradu,
vstopnino in voden ogled v muzeja Nikola Tesla,
slovensko vodenje z licenco GZS, organizacijo in ddv.
Možno doplačilo na licu mesta
vstopnina v Hišo cvetja: približno 3,50 € / osebo
vstopnina v hram Svetega Save: približno 5,50 € / osebo
stolp Avala: približno 4,00 € / osebo
Preveri ponudbo tudi na Booking.com
PRIPOROČAMO (vprašajte za ponudbo):
ZAVAROVANJE RIZIKA ODPOVEDI:
Premija znaša 4,03% (vključno do dve osebi), 4,22% (vključno do 5 oseb) in 4,42% (več kot 5 oseb) od zneska celotnega aranžmaja in velja za nepričakovano odpoved zavarovanca pred ali na dan predvidenega odhoda v primeru nezgode, nenadnega poslabšanja zdravstvenega stanja ali smrti enega od potnikov ali ožjih družinskih članov. Več informacij v splošnih pogojih zavarovanja.
ZDRAVSTVENO ZAVAROVANJE TUJINA Z ASISTENCO V TUJINI
Namenjeno vsem, ki potujete v tujino. V primeru bolezni ali poškodb v času potovanja, vam zavarovalnica Vzajemna povrne celotne stroške zdravljenja do višine zavarovalne police.